«Хочеш мати друга? Будь другом!»

 Люди+ тварини=друзі

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ДОМАШНІМИ ТВАРИНАМИ ТА БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ

 Підтримали інформаційну кампанію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в рамках реалізації підходу «Єдине здоров’я» за результатами конференції щодо сказу в Україні «Співпрацюй, навчайся, ліквідуй!», яка організована ВООЗ у співпраці з Держпродспоживслужбою, МОЗ, Центром громадського здоров’я МОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин (WOAH), Миколаївського ОЦКПХ МОЗ», з метою підвищення  обізнаності громадян щодо небезпечності сказу для тварин та людей, а також  інформування стосовно профілактики сказу.



«Миколаївський ОЦКПХ МОЗ» за посиланням

https://www.facebook.com/mocdc.mk.ua/videos/86262215222430

Безпритульні собаки: вуличні друзі чи загроза для життя?


Безпритульні собаки: вуличні друзі чи загроза для життя?Безпритульні собаки є однією з найголовніших проблем українських міст. Попри роботу волонтерів та організацій з відлову тварин, їх щороку стає дедалі більше. Звідки їх стільки?

  Здавалося б, зайве запитання. Як звідки? Від тих же бездомних собак. Он їх скільки! Собака здатна народжувати кожні півроку. Частина цуценят при цьому може загинути: у мами може не вистачити молока, або буде занадто холодна зима, чи малюки не зможуть ухилитися від коліс... Міська вулиця повна небезпек. Але більшість цуценят залишаться, виростуть і так само почнуть народжувати нікому не потрібних нащадків. Але це лише одна сторона медалі. Дуже часто з’являються повідомлення про термінову допомогу колишнім домашнім тваринам: викинули, «забули», залишили прив'язаним і пішли, вивезли в ліс, вигнали через алергію, через те, що народилася дитина, через переїзд і так далі. І це лише мала частка випадків, про які стало відомо небайдужим! А скільки таких колишніх улюбленців бродить вулицями! І уявіть, що тендітному домашньому псу вдається вижити, і тоді він теж згодом включається в процес поповнення популяції «бездомників» та стає ще агресивнішим.

Але, на жаль, левова частка в потоці нових тварин на вулицях - за нащадками домашніх вихованців, господарі яких не вважають за потрібне нести за них відповідальність. «Заберіть цуценят до притулку, а то їх доведеться викинути», - це здається жахливим, але волонтери, які допомагають тваринам, чують такі фрази щодня. Причин може бути тисяча. Але суть одна-єдина: безвідповідальність по відношенню до своєї собаки, до її цуценят, до оточуючих. Такі власники собак відмовляються бачити зв'язок між п'ятьма чарівними карапузами від свого собаки і зграєю бездомних собак на вулиці. А зв'язок є. Коробки з цуценятами залишають на смітниках, у під'їздах, на ринках... І знову хтось загине від голоду чи холоду, а хтось виживе і через час сформує свою зграю.

Що робити з бездомними собаками?Знаючи основні джерела поповнення популяції вуличних собак, можна говорити про способи вирішення цієї проблеми. Аби кількість бездомних тварин знижувалася, потрібно боротися одночасно як з причиною, так і з наслідками цього явища. Як наслідок - ті бездомні собаки, які вже живуть на вулиці. У європейській практиці допустимі декілька способів боротьби з безпритульними собаками. Перший - безповоротний вилов. Він полягає в тотальному вилові всіх бездомних собак на вулицях і подальше розміщення їх у притулках без повернення на місце. Безсумнівною перевагою цієї методики є можливість у стислі терміни «очистити» вулиці від бездомних тварин. Але на один плюс є два серйозних мінуси. Перший - де розміщувати таку кількість тварин? Адже функціонування будь-якого притулку для собак вимагає чималих ресурсів: земля, комунальні послуги, харчування, ветеринарний догляд, робота персоналу і т.д. Є  притулок «В добрі руки», який працює на волонтерських засадах. Його представники чесно зізнаються, що не мають змоги утримувати всіх покинутих тварин. Вони їх відловлюють, лікують, стерилізують і знову випускають на волю. Тим паче, мало хто хоче брати у родину вже дорослу собаку: всі хочуть цуценя і бажано, аби воно не виросло у великого пса. Інший варіант – вилов-стерилізація-повернення.Саме за такою схемою діють вишнівські волонтери. «Ми використовуємо найбільш поширений спосіб. У нас є притулок, який утримують волонтери. Там є медичний пункт, де собак стерилізують, а потім повертають у звичне середовище. Ідея в тому, що вони не народжують нащадків та не дають займати своє місце репродуктивним собакам».

Звичайно, байдуже проходити повз голодного песика зможе не кожна людина. Варто запам’ятати: ви зробите більше користі для собаки якщо зателефонуєте у притулок чи знайдете для чотирилапого добрих господарів.

І на останок. Що робити, якщо вас все-таки покусав безпритульний пес. В першу чергу треба подбати про дезінфекцію рани. Найстрашніше, що вам загрожує - захворювання на сказ або інфекція. Вона передається при укусі зі слиною собаки, тому покваптеся одразу ж промити рану. Її потрібно тримати під струменем води якомога довше, використовуючи для дезінфекції господарське мило. Якщо є можливість, обробити перекисом водню, далі накласти стерильний бинт. Обов’язково необхідно звернутися в травмпункт за наданням медичної допомоги. Зараз традиційні «сорок уколів у живіт» замінює менш болюча вакцинація, і лікування обмежується 5-6 уколами в плече. Якщо проходите курс вакцинації від сказу, не можна перевтомлюватися, переохолоджуватися чи навпаки перегріватися. А також протягом півроку категорично не можна приймати алкоголь.


 «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся!»  Вакцинація як найефективніший спосіб захисту від інфекційних хвороб є проявом поваги і піклування про себе, близьких та оточуючих.

На жаль, в умовах повномасштабної війни для багатьох українців питання піклування про своє здоров’я втратили пріоритетне значення, проте ризик спалахів вакцинокерованих інфекцій зріс, а COVID-19 залишається однією з причин смертності.

З метою збільшення охоплення вакцинацією через покращення інформування населення про важливість вакцинації, зокрема людей віком 60+, Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, розпочав масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію.
Кампанія втілюється у тісній координації з Міністерством охорони здоров’я України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ). Згідно з філософією системи громадського здоров’я в Україні, ЦКПХ покликані наблизити послуги з імунізації до віддалених регіонів, невеликих містечок та сіл, де населення, зокрема літнього віку, має невисоке охоплення вакцинацією.
Саме літні люди віком старше 60 років є цільовою аудиторією інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся». Вони потребують найбільшої підтримки у доступі до інформації про вакцинацію, про захист свого імунітету. З віком організм слабшає, обтяжується супутніми захворюваннями і тільки завдяки щепленням може протидіяти тяжким ускладненням вірусів для легень, серця, нирок та інших органів.
Аби донести інформацію до великої частини суспільства, кампанія передбачає широке залучення ЗМІ, зокрема радіо і телебачення, преси, інтернет-медіа, соцмереж, зовнішньої реклами тощо. Також важливою частиною є робота на місцях з лідерами громад, громадськими діячами, а головне – працівниками медичної системи.

«Ми проводимо навчання для медичних фахівців. Зокрема, прагнемо, щоб українські лікарі стали справжніми апологетами вакцинації проти COVID-19 та грипу. Також ми підтримуємо Центри контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ), які сьогодні відповідають за вакцинацію на рівні регіонів. Працюємо з їхніми комунікаційними відділами. Кінцева мета полягає, зокрема, в тому, щоб вони були спроможні проводити аналогічні інформаційні кампанії власними силами», – розповідає керівниця проєкту та директорка Пакту в Україні Альона Герасимова.

Кампанія розпочалася паралельно з епідемічним сезоном 2023/2024, який важче за попередній через перехід COVID-19 до категорії сезонних захворювань на рівні з грипом та іншими ГРВІ. В цьому епідсезоні люди віком старше 60 є пріоритетною групою для вакцинації проти респіраторних вірусів. Вік і супутні захворювання є чинниками тяжкого перебігу COVID-19 та грип.
Кампанія покликана донести людям у віці старше 60, що єдиний спосіб переносити сезонні захворювання легше – вакцинація. Крім первинної вакцинації проти COVID-19 (два щеплення) та бустерної дози, яку вводять через 5 місяців, літнім людям рекомендується робити щеплення додатковими бустерними дозами. Для цього можна використовувати будь-яку доступну вакцину проти COVID-19.
Ці бустерні дози сприятимуть формуванню імунітету в межах епідсезону. Такий принцип аналогічний щорічним щепленням від грипу. Вакцинацію роблять щороку однією дозою. Навіть якщо спалах вірусної інфекції вже розпочався, вакцинація мінімізує шанси отримати ускладнення від захворювань.
Вакцина від COVID-19 безоплатна, водночас надходить в аптеки і вакцина від грипу. Її можна придбати, щоб захиститися одразу від двох вірусів. Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо поєднання вакцин — щеплення проти COVID-19 та грипу можна робити в один день.
Декларація з лікарем для проведення вакцинації необов’язкова, зробити щеплення можна як у сімейного лікаря, так і через запис у системі Helsi чи без попереднього запису у пункті щеплення. Таких на сьогодні близько 2 тисяч. В основному вони розташовані в поліклініках, лікарнях і амбулаторіях. Для важкодоступних регіонів та прифронтових зон діють мобільні лікарські бригади.
Як повідомляв раніше Національний портал з імунізації з посиланням на Центр громадського здоров’я України, кількість випадків захворювань, зокрема на COVID-19 та грип, зростає. За перший звітний тиждень епідсезону зареєстровано 119 063 випадки захворювань на ГРВІ (включно з COVID-19 та грипом). Госпіталізовано 3150 осіб. Протягом другого тижня кількість нових випадків на ГРВІ зросла до 143 300. До лікарень потрапили 3300 пацієнтів.

Комунікаційна кампанія розпочалася ще на початку жовтня з телевізійних сюжетів, які роз’яснювали важливість проведення вакцинації від COVID-19 та грипу, особливо для людей груп ризику, до яких належать люди віком 60+. Рівень вакцинації людей похилого віку є найнижчим, а кількість смертей та ускладнень, спричинених COVID-19, у цій групі є найвищою.

Кампанія залучає лідерів думок та експертів на національному та місцевому рівнях і використовує зовнішню рекламу, підкріплюючи меседжі відео та аудіо роликами, публікаціями в інтернет та друкованих ресурсах, повідомленнями в соціальних мережах та месенджерах тощо. Вона триватиме до кінця січня 2024 року і охопить до 7 мільйонів людей в усіх регіонах України, включно з сільськими та міськими жителями, щоб збільшити охоплення вакцинацією від COVID-19 і сезонного грипу, у тому числі серед людей похилого віку, що дозволить пом’якшити спалахи і уникнути додаткового тягаря на систему охорони здоров’я та економіку країни.

Нагадуємо,  що інформацію про вакцинокеровані їнфекції розміщено на Національному порталі з імунізації у розділі: “Інфекції”.
 Перелік пунктів щеплення, де можна поновити захист від COVID-19, також можна переглянути на Порталі.

Портал: https://vaccine.org.ua/










     В умовах російсько-української війни значно зросла кількість українців, які вже зараз потребують психологічної допомоги. Відповідно до опитувань, 90% наших громадян мають хоча б один із симптомів, який може призвести до потреби у психологічній допомозі.

      Українці, які перебувають нині в Україні, потребуватимуть психологічної допомоги різного рівня. Це може бути самодопомога, допомога у сімейного лікаря, професійні консультації психологів відповідного профілю, психіатрів, психосоціальна підтримка.

Щоб задовольнити ці потреби та наблизити психологічні послуги до пацієнтів МОЗ розробило і реалізує пріоритетний проект відомства «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги». Він розроблений у межах ініційованої першою леді України Всеукраїнської програми ментального здоровʼя і спрямований на трансформацію сфери надання психологічних послуг.

Головна мета проекту – наблизити психологічну допомогу до пацієнта, щоб кожен, хто її потребує, міг легко звернутися до фахівця й отримати якісну послугу.

Більше читайте на сайті МОЗ

Портал: https://vaccine.org.ua/


IMG_5581


Ресурси, на яких розміщено цікаву та корисну інформацію для батьків:

o   Дистанційне навчання та режим дня.

o   Про зміни в освіті через карантин

o   Давайте сумувати і плакати відверто…

o   Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19

o   Топ-10 найкращих віртуальних екскурсій у світі.

o   Коли вдома не сидиться: 32 онлайн-екскурсії по всьому світу.

o   Безпечні Інтернет-сайти для дітей. Список рекомендованих сайтів.

o   Розвиток дитини. Сайт для розумних батьків.

o   Навчальні ігри «Розумники».

o   Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз.

o   10 порад для ефективного навчання Вашої дитини вдома.

o   Відповідальність і діти: поради батькам.

o   Коронавірус (COVID-19). Поради для батьків та педагогів.

o   5 речей про коронавірус, які потрібно знати батькам

Поскаржитися на порушення Більше